mieszkaj
świadomie
zamknij menu
20 sierpnia 2019

JA_SIELSKA z myślą o ekologii

Budując Osiedle Ja_Sielska myśleliśmy nie tylko o komforcie przebywania wewnątrz mieszkań, ale także o czerpaniu przyjemności z przebywania w przestrzeniach wspólnych. Przygotowaliśmy dla nowych Mieszkańców kilka wskazówek w formie broszury,  jak mieszkać w ekologicznej i w przyjemnej okolicy.

Pamiętajmy o dbaniu o zieleń, która nas otacza, ale także sami przyczyniajmy się do powiększenia zielonej powierzchni – sadząc rośliny w ogródkach czy na balkonach pomagamy w walce ze smogiem i poprawiamy jakość powietrza.

Oszczędzanie wody poprzez zakręcanie kranów, gdy nie korzystamy ze strumienia wody, nie tylko pomaga środowisku, ale i wpływa na zmniejszenie rachunków. Ciekawostką jest, że zmywarka pomaga zaoszczędzić nawet 5 razy więcej wody niż przy myciu ręcznym.

Miejsce budowy Osiedla nie jest przypadkowe! Pomyśleliśmy, żeby zapewnić łatwy dostęp do ścieżek rowerowych oraz przystanków komunikacji miejskiej. Korzystając z tych środków transportu wpływamy na ograniczanie emisji spalin, dodatkowo rower pomaga nam zachować wspaniałą sylwetkę i co najważniejsze -  wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie poprzez endorfiny rosnące podczas jazdy!

Nie można zapominać o wietrzeniu mieszkań oraz nie zamykaniu nawietrzników. W przeciwnym wypadku może pojawić się zbyt duża wilgoć w mieszkaniach, a co za tym idzie - rozwój grzybów i pleśni prowadzących do chorób. Wentylując – wyłączajmy ogrzewanie!

Aby pomóc środowisku i naszym finansom warto korzystać ze światła dziennego, gdy tylko to możliwe - jest zdrowsze dla oczu i mniej męczy wzrok. 

Nie niszczmy otaczającej nas zieleni - pamiętajmy o zostawianiu śmieci w miejscach do tego przeznaczonych – z pewnością dzięki temu będzie się mieszkało przyjemniej. Czy wiecie, że szkło może być recyklingowane w nieskończoność, podczas gdy plastik przy każdym okresie recyklingu traci jakość i jest toksyczny dla nas i środowiska? Warto używać szklanych produktów zamiast plastikowych! Co więcej, zakupując dzbanek filtrujący do wody oszczędzamy i wodę i zużycie plastiku.

Razem możemy więcej – zachęcamy do dołączania do różnych lokalnych inicjatyw i aktywności sportowych!

Ładowanie: