mieszkaj
świadomie
zamknij menu
29 sierpnia 2018

Kilka słów o technologii: Wywiad z Zastępcą Dyrektora Działu Projektowego- Łukaszem Majchrzakiem

Z czego składa się modułowy dom wielorodzinny Ja_Sielska?

Na to pytanie odpowiada w wywiadzie Łukasz Majchrzak, zastępca dyrektora Działu Projektowego wykonawcy – firmy Pekabex.

W ostatnich dniach widzieliśmy jak szybko rośnie konstrukcja pierwszego obiektu Ja_Sielska, z czego się składa?

Konstrukcja wraz z garażem podziemnym została zaprojektowana głównie z elementów prefabrykowanych. Część podziemna to układ słupowo-belkowy ze ścianami wypełniającymi oraz stropami z płyt kanałowych. Część mieszkalna to  mieszanka ścian jedno oraz trójwarstwowych stanowiących główny układ konstrukcyjny
 

Z zewnątrz widzimy głównie montowane dźwigiem ściany z oknami.

Ściany zewnętrzne stanowią elementy trójwarstwowe z pełni wykończoną na fabryce warstwą elewacyjną. Elewację pokrywa farba silikatowa, a spoiny między częściami imitującymi drewno wypełnia silikon. Osadzenie okien oraz wstawienie akcesoriów elektrycznych jeszcze na etapie produkcji pozwoliło na ograniczenie w znacznym stopniu robót wykończeniowych na budowie.
 

Jakie jeszcze gotowe elementy przyjechały na budowę?

Płyty sprężone stanowiące stropy budynku, które także zostały wyposażone w puszki elektryczne. Wmontowane w nich haki, na których bezpośrednio można zawiesić lampy sprawiają, że aranżacja wnętrz nie wymaga dodatkowych prac w wykończonym mieszkaniu.

Biegi schodowe oraz spoczniki to także elementy prefabrykowane, produkowane w naszym gdańskim oddziale. Wytłumienie drgań oraz ograniczenie hałasu w ciągach komunikacyjnych gwarantują podkłady bi-trapezowe użyte podczas montażu wspomnianych elementów.

 

Wszystkich zainteresowanych procesem montażu na budowie zapraszamy na ul. Jasielską 9!

Ładowanie: