mieszkaj
świadomie
zamknij menu
9 kwietnia 2020

Najczęściej zadawane pytania kwiecień 2020

[FAQ]

W odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości odnośnie funkcjonowania Biura Sprzedaży w czasie pandemii COVID-19 przekazujemy dla Państwa poniżej wszelkie niezbędne informacje:

 

Czy działacie Państwo w czasie pandemii?

W tym wyjątkowym czasie musieliśmy dostosować się do istniejących warunków, ale jak najbardziej działamy i pozostajemy do Państwa dyspozycji. Nasze działania przeniosły się w dużej mierze do Internetu, staramy się na bieżąco uaktualniać wydarzenia i etapy budowy. Można się z nami kontaktować telefonicznie i mailowo, ale także zaplanować wideokonferencję. Podczas ewentualnych spotkań, umówionych w Biurze Sprzedaży na konkretny termin, staramy się zapewnić maksimum środków bezpieczeństwa.

 

Czy można wejść na budowę i oglądać mieszkania?

Ze względów bezpieczeństwa wizyty na budowie w najbliższym czasie nie będą możliwe. Na naszej stronie www.jasielska.pl przedstawiamy aktualne wydarzenia. Zapraszamy też na nasz fanpage na Facebooku, gdzie rozpoczęliśmy prezentacje filmów 360 st, by mogli Państwo zobaczyć aktualny stan mieszkań. Kolejne filmy będą dodawane cyklicznie.

 

Czy budowa może się opóźnić?

Nasza technologia budowy doskonale sprawdza się w tych trudnych czasach. Zastosowanie technologii modułowej pozwoliło nam przyspieszyć prace i budynki na Osiedlu Jasielska są już na ukończeniu. Budowa funkcjonuje bez zastrzeżeń z zastosowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa tak aby prace mogły nadal posuwać się do przodu. Na chwilę obecną nie planujemy opóźnień i będziemy wydawać mieszkania już na jesieni tego roku.

 

Czy proces kredytowy odbywa się bez zmian?

Instytucje finansowe stosują środki ostrożności i ograniczają fizyczny kontakt z Klientami, jednak wnioski kredytowe są procedowane bez zmian. Większość dokumentów można przesyłać zdalnie. Na bieżąco przygotowujemy dokumenty do banków. Co prawda wypłaty transz mogą odbywać się z opóźnieniem, ale nie jest to przeszkoda w realizacji umowy.

 

Czy kancelarie notarialne działają normalnie, można podpisywać umowy deweloperskie?

Umowy deweloperskie nadal można podpisywać bez przeszkód, choć część kancelarii obecnie nie pracuje. Krajowa Izba Notarialna wydała oświadczenie, że kancelarie samodzielnie podejmują decyzje o zamknięciu kancelarii. Cały czas umawiamy kolejne spotkania związane z podpisywaniem umów i spotykamy się z Klientami. Jedyna różnica jest taka, że zarówno Klienci, jak i przedstawiciel dewelopera i notariusz stosują środki ochrony osobistej.

 

Czy ceny mieszkań spadną w najbliższym czasie?

To pytanie pojawia się chyba najczęściej w ostatnich rozmowach z Klientami. Trudno prognozować jak rozwinie się sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie. Z pewnością będzie mniej transakcji na rynku nieruchomości, a Klienci potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji. Nie wiadomo jednak jak cała sytuacja wpłynie na ceny nieruchomości.

Spadek ilości transakcji wiązać się może z pogorszeniem sytuacji zawodowej części Klientów oraz mniejszą stabilizacją finansową. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że spadnie także ilość dostępnych mieszkań na rynku. Spowodowane będzie to ograniczeniami deweloperów w możliwości realizacji procesu budowalnego. Ceny materiałów budowlanych nieustająco rosną, co także odbija się na cenach dostępnych na rynku mieszkań.

Rynek mieszkaniowy jest jednym z najbardziej stabilnych rynków, gdzie decyzje podejmuje się długofalowo i z większa rozwagą. Również niższe stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów hipotecznych na zakup mieszkania. Pozwala to prognozować deweloperom stabilność cen w najbliższym czasie.

Ładowanie: